تاثير پذيري و الگو گرفتن از اسوه هاي انقلاب اسلامي/ راهبرد اصلي تربيت دانشجوي ديني و انقلابي در تراز شهيد چمران

ارسال شده در تاریخ : چهارشنبه 19 مهر 1396


به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم انتظامي امين ، سردار لطفعلي بختياري در اولين همايش "تربيت در تراز شهيد چمران" در جمع فرماندهان ، مسئولان و اساتيد دانشگاه امين اظهار داشت: معلم با کلام و زبان خود مسئوليت انتقال دانش را دارد و با منش و رفتار خود تربيت را به دانشجو منتقل مي نمايد.

وي به تبيين ماموريت اصلي دانشگاه امين در زمينه تربيت دانشجوي ديني و انقلابي  اشاره کرد و افزود: ماموريت خطيراين دانشگاه پرورش روحيه انقلابي گري و حرکت در مسير انقلاب اسلامي است.

فرمانده دانشگاه علوم انتظامي امين به فرمايش اخير مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در جمع فرماندهان و مسئولان نيروهاي مسلح و دانشجويان دانشگاه امين مبني بر رويکرد حرکت دانشگاهها در مسير اسلامي گري و انقلابي گري تاکيد کرد و اظهار داشت: تربيت امر بسيار ارزنده اي است که بايد تمامي ابعاد آن در دانشگاه در نظر گرفته شود.

اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به بيان ارزشمند معظم له مبني بر"پرورش انسان در تراز شهيد چمران در دانشگاه" گفت: راهبرد اصلي اين دانشگاه نيز تربيت دانشجوي ديني و انقلابي در تراز شهيد بزرگوار "مصطفي چمران" است.

وي نقش شهيد چمران را در زمينه هاي مختلف قبل و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بعنوان يک از عناصر موثر برشمرد و تاکيد کرد: شهيد بزرگوار چمران دانشمند برجسته در زمينه فيزيک پلاسما بود که همواره سعي بر خدمت به انقلاب و مردم داشت.

سردار بختياري خاطرنشان کرد: شهيد چمران در همان سالهاي قبل از پيروزي انقلابي اسلامي به ارائه آموزش هاي نظامي در فلسطين و لبنان پرداخت و همان آموزه ها موفق را در مسير از بين بردن در گيري ها و غائله هاي غرب و جنوب کشور و هدايت عمليات جنگ هاي نامنظم استفاده مي کرد.

فرمانده دانشگاه علوم انتظامي امين ادامه داد: آنچه که شهيد چمران را نسبت به ساير افراد متمايز کرد ، داشتن روحيه جهادي و انقلابي بود که از هيچ تلاشي در اين زمينه کوتاهي نمي کرد.

 اين مقام ارشد انتظامي افزود: شهيد چمران داراي شخصيت چند بعدي و به اصطلاح "جامع الازداد" بود.